pátek 1. března 2013

Vidím to, co vrah - Jill Hathaway

Zdravím čtenáři,
další recenze. Tentokrát to je od méně známé autorky bych řekla. Ale to vůbec neznamená, že knížka není dobrá právě naopak.


Originální název: Slide
Autor: Jill Hathaway
Přeložila: Michaela Škultéty
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 272
Typ vazby: Paperback
Série: Děsivé splynutí

Anotace:
Vee Bellová si je naprosto jistá, že sestřina kamarádka Sophie nespáchala sebevraždu. Byla zabita. Ona to ví, protože tam byla. Vee má narkolepsii, během záchvatů ale neupadá do spánku. Když omdlí, ocitá se v hlavě někoho jiného a prožívá život skrz jeho oči. Vklouzla například do hlavy své sestře, když podváděla při testu z matematiky, do učitelovy, který pil před začátkem hodiny. Nic ale Vee nepřipravilo na to, co se stalo jedné říjnové noci… ocitla se v hlavě někoho, kdo držel v ruce zakrvácený nůž, a stál nad Sophiiným tělem. Vee přímo zoufale touží někomu sdělit své tajemství, ale kdo by jí věřil? Zní to 
tak šíleně, že to nedokáže říct ani kamarádovi Rollinsovi, natož policii. Rollinsovi to ale říct stejně nemůže, protože teď už se moc nestýkají, Vee totiž tráví čím dál tím víc času se Zanem. Zamotaná do nebezpečí a děsivých lží, musí Vee sama odhalit vraha dříve, než udeří znovu.

***
Obálka se mi nelíbí. Ani na mě moc nepůsobí záhadně.Nevím jaký byl záměr toho kdo to vytvářel, ale podle mně se mu nepovedlo toho docílit ať už to bylo cokoliv. 


***
Jill se narodila a vyrostla v Iowě, USA. Jako dítě milovala papírové panenky, staré komiksy a psaní. Během dospívání napsala emo poezii a tiskla papírové časopisy, které prodávala za 1 USD v místní prodejně komiksů a prodejně hudebních nosičů.
Po vystudování anglistiky začala vyučovat na střední škole. Společně s manželem vychovává jedinou dceru.
***
Postavy byli ze střední školy. Takže takové ještě děti co se pomalu stávají dospělými, i když to tak moc nevypadá. Občas jsem některé z těchto teen postav chtěla zabít. Ale hlavní hrdinku jsem měla docela ráda i jejího nejlepšího přítele, i když se někdy choval hloupě.

***
Líbilo se mi na knížce napětí. Až na konci jsem spolu s hlavní hrdinkou zjistila kdo byl vrah. Za což je velké plus.
 Knížka se mi líbila. Zařadila bych jí mezi knížky, které si možná v budoucnu přečtu znovu. Pokud bude pokračování tak si určitě druhý díl přečtu. Pokud ne tak si snad přečtu něco jiného od této autorky. 

Vaše *Nen* :)

Žádné komentáře:

Okomentovat