pátek 28. prosince 2012

Zloděj blesků - Rick Riordan

Zdravím čtenáři,
máme tady další recenzi. Tak co jste dostali na Vánoce? Měli jste hodně knížek? :)Originální název: The Lighning Thief
Autor: Rick Riordan
Přeložila: PhDr. Dana Chodilová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 399
Typ vazby: Pevná
Série: Percy Jackson


Anotace: 
Bohové z Olympu se bouří! 
Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat.
Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů.
Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku - mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. 
K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje...
Nenechte si ujít 1. díl světově úspěšné fantasy edice.

***
Obálka. No řekněme, že je celkem hezká. Akorát mi vadí mi na ní ten lesk. Nebo co to je. To mě osobně moc neoslovilo. 
***
Rick Riordan se narodil r. 1964. Téměř 15 let působil jako učitel angličtiny a historie na veřejných i soukromých školách v Kalifornii a texaském San Antoniu. Po těžkém rozhodování se povolání spisovatele vzdal a začal se plně věnovat psaní knih pro děti i dospělé, za které získal řadu cen, mimo jiné i tři nejprestižnější americké literární ceny v žánru mystery. Momentálně žije v San Antoniu se svou manželkou a dvěma syny.
***
Postavy mi přišli normální. Nijak jsem si po pravdě žádnou z nich neoblíbila. Nemám žádného favorita. Zatím. Přece je to teprve první díl. V budoucnu se to snad změní. jediný kdo mě teda vytáčel byl Gabe, ale to podle mě snad každého. 
***

Knížku jsem přečetla za pár dní. Už si nepamatuji za kolik. Celkově knížka se mi velmi líbila. Bylo to, ale trošku něco jiného než čtu normálně. Možná se mi to proto líbilo ještě více. knížka je s dobrým tématem. Pro mě neotřepaným. Jelikož jsem nic podobného nečetla. Viděla jsem hodně recenzí na tuto sérii. Nebo i na jiné série od tohoto autora. Rozhodně si přečtu i druhý díl. Uvidíme jestli bude lepší nebo horší. 


Vaše *Nen* :)Žádné komentáře:

Okomentovat