úterý 9. dubna 2013

Zelená jako smaragd - Kerstin Gier

Zdravím čtenáři,
recenze na závěrečný díl trilogie Drahokamy.


Originální název: Smaragdgrün
Autor: Kerstin Gier
Přeložil: Tereza Pecková
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 409
Typ vazby: Hardback
Série: Drahokamy

Anotace:
Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)***
Obálka je stejná jako předchozí dva díly. Teda skoro a všichni ty rozdíly vidíme. V barvě atd.. Mě osobně se nejvíce líbila obálka druhého dílu. A to z jednoho prostého důvodu. Zbožňuju modrou. 

***
Kerstin Gierová (1966) začala s psaním románů pro ženy v době, kdy zůstala jako diplomovaná pedagožka víceméně bez práce. A měla úspěch: hned její prvotina Männer und andere Katastrophen byla zfilmována a rovněž její další romány se těší velké oblibě a získaly řadu cen.
Kerstin Gierová žije jako autorka na volné noze s manželem, synem, dvěma kočkami a třemi slepicemi na vesnici nedaleko Kolína nad Rýnem.
***
Postavy se od prvního dílu postupně měnily. Jak hlavní hrdinka tak její nejlepší kamarádka. Tak i Gideon. Bylo zajímavé sledovat ten vývin. 
***
V prvním díl bylo vidět, že Gwen přišla k cestování časem jako hluchý k houslím. Ve třetím díle to mu bylo, ale už jinak. Mohly jsme s napětím v duchu doprovázet novou Gwen na jejích výpravách. Už nebyla tak zmatená. Věděla co chce. A to se mi moc líbilo. 
Zakončení trilogie o cestování v čase autorka zakončila bravurně. Vůbec jsem takový konec neočekávala a o to víc se mi líbil. Možná je škoda, že už tato série končí, ale já jsem moc spokojená s tím jak skončila. Lépe to dopadnout nemohlo. Tato série si získala mé srdce. Zbývá mi už jen počkat jestli někdo přeloží film z němčiny do češtiny. 

Vaše *Nen* :)

Žádné komentáře:

Okomentovat